Bezprzewodowa sieć czujnikowa

Wireless Sensor Networks: bezprzewodowe system monitoringu.

Bezprzewodowa sieć sensorów (WSN Wireless Sensor Networks) to sieć czujników i rejestratorów, która zapisuje i przesyła dane do stacji centralnej bez użycia fizycznej infrastruktury, a jedynie za pomocą sygnału radiowego.
Sygnał radiowy emitowany przez pojedynczy rejestrator można kilkukrotnie przekazać za pomocą wzmacniaczy radiowych, które zapewniają komunikację ze stacją bazową (Gateway) nawet na duże odległości i w trudnych warunkach instalacyjnych.

Ta modułowość sprawia, że WSN jest idealnym rozwiązaniem szczególnie w przypadkach:
Rozbudowanych systemów monitoringu, nawet do kilku kilometrów
– O utrudnionym dostępie do sensora (tunele, piwnice, itp.)
– Miejscach gdzie wymagana jest ekstremalna elastyczność systemu (brak kabli, wierceń itp.)
– Wszędzie gdzie jest potrzeba szybkiej instalacji w odległych lokalizacjach
– Gdzie w czasie dochodzi do zmian w konfiguracji systemu monitorowania.

Główne cechy, jakie powinna spełniać sieć WSN, to niezawodność, duży zasięg radiowy, niskie zanieczyszczenie elektromagnetyczne (nawet zerowe).

Właśnie dlatego IMG Monitoring nawiązało współpracę z firmą Capetti Elettronica, która jest w stanie zapewnić najlepszą wydajność dzięki technologii WineCap, opracowanej na podstawie 50-letniego doświadczenia w branży.

Rozwiązania WineCap są dostępne dla niemal każdego rodzaju monitoringu: monitoringu osuwisk, monitoring geotechniczny, monitorowania środowiska, monitorowania konstrukcji, deformacji dachów, monitorowania muzeów i łańcuchów chłodniczych.

System WineCap jest w pełni kompatybilny z platformą DDS WEB-GiS. Procedury informatyczne niezbędne do importu baz danych monitorowania zostały odpowiednio opracowane przez dział IT IMG, aby zapewnić zarządzanie systemem w czasie rzeczywistym.

Gallery