Ugięcia dachów

Monitoring ugięcia dachów i kontrola warunków bezpieczeństwa

Na nośność dachu konstrukcji wpływ może mieć kilka czynników. Charakter tych czynników może być wewnętrzny lub zewnętrzny w stosunku do samej struktury, może być tymczasowy lub stały, generowany przez działalność człowieka lub zdarzenia naturalne.
Czynniki mogące mieć wpływ na nośność dachu :

– Wykonanie dodatkowych elementów na dachu – instalacja np. klimatyzacji lub paneli fotowoltaicznych.
– Nieprawidłowe projektowanie lub wykonanie dachu, takie jak błędy w kalkulacjach nośności lub użycie niewłaściwych materiałów, może prowadzić do długoterminowego spadku nośności.
Nagromadzenie masy masy w postaci np. śniegu, liści lub gałęzi może prowadzić do zwiększenia obciążenia na dachu.
Złe warunki atmosferyczne – Częste występowanie opadów deszczu, gradu, śniegu, silne wiatry i burze mogą powodować uszkodzenia dachu, co wpływa na jego nośność.
Nieprawidłowe użytkowanie dachu, takie jak przechowywanie ciężkich przedmiotów lub praca na dachu bez odpowiedniego zabezpieczenia, może prowadzić do uszkodzeń.
Korozja – Dachy wykonane z materiałów, takich jak stal lub żelbet, mogą ulegać korozji, co prowadzi do osłabienia nośności dachu.

 

Każdy z tych warunków może doprowadzić do trwałego uszkodzenia dachu , a nawet zmienić jego konstrukcję, zagrażając w ten sposób warunkom bezpieczeństwa otoczenia, maszyn, produktów i personelu.
Monitorowanie deformacji dachu w połączeniu z narzędziami do raportowania danych w czasie rzeczywistym dałoby możliwość kontrolowania jego zachowania, zaplanowania ewentualnych prac naprawczych i uniknięcia trwałych uszkodzeń, a nawet zawaleń.
W zależności od charakterystyki konstrukcyjnej i warunków konstrukcji, IMG Monitoring może zaproponować spersonalizowane rozwiązania, generalnie oparte na monitorowaniu zmian ugięcia i nachylenia dachu oraz zmian nachylenia słupów nośnych.

Data management would be accomplished using the WineCap wireless data management system. The use of WineCap technology ensures:

– easy installation solution
high-performance instruments, specially designed for structural monitoring
without using a cable and without interfering with the existing structure
automated GPRS data transfer to the property owner’s database or to a dedicated WineCap platform
SMS/email notification when the alarm threshold is exceeded

Gallery

Brak wyników.